Ana Sayfa / Uçak Bileti / Çanakkale / Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale Uçak Bileti; Homeros’un ünlü destanında geçen Troya antik kenti şehrin sınırları içinde yer almaktadır. Tarihi ve doğası ile Türkiye’nin en önemli limanlarından biridir.

Çanakkaleye en uygun bileti Cumartesi günü alabilirsiniz. Günün 85 saatlerinde 58TL‘den başlayan fiyatlarla Çanakkale uçak bileti bulabilirsiniz.Çanakkaleye en çok Ankara'dan uçuş yapılmaktadır.Çanakkaleye uçuş yapan en popüler havayolu firması 06.11.2017 .

Ezine peyniri ve balığı ile uçak bileti almayı hak eden lezzet başkentlerinden biridir. Bölgede oldukça lezzetli bir tatlı türü olan peynir helvası da bulunmaktadır.


Çanakkaleye ucuz uçak bileti nasıl bulunur

En Uygun Çanakkale Uçak Bileti fiyatlarını tek bir havayolu yerine sitemizden tüm havayolu firmalarının uçak bileti fiyatlarını görüntüleyin.Erken Rezervasyon yapın. Ülkemizdeki yolcuların %58’zi geç rezervasyon yaptıkları için uygun bilet fiyatlarını kaçırmakta. Biletinizi hafta için alın. Tek sayfada tüm Çanakkaleye Uçak Bileti fiyatlarını görün ve en ucuz olan bileti kredi kartınıza peşin fiyatına 6 taksit ile satın alın

Çanakkaleye Kampanyalı Bilet nasıl alınır

Çanakkaleye Ucuz Uçak Bileti almak istiyorsanız ilk önceliğiniz kampanyaları takip etmek olmalı. Sitemizdeki Kampanyalar sayfasını takip ederek tüm havayolu firmalarının bilet kampanyalarını görebilirsiniz. Türkler genellikle biletlerini sokdakka aldıkları için pahalı bilet fiyatları ile uçmak durumda kalıyor. Çanakkale bileti alırken tarih aralığınızı esnetin. Çanakkaleye hafta içi uçmak size %15 uygun bilet almanız anlamına gelecektir.

Çanakkale’da Gezilecek Yerler

Homeros’un ünlü destanında geçen Troya antik kenti şehrin sınırları içinde yer almaktadır. Tarihi ve doğası ile Türkiye’nin en önemli limanlarından biridir. Aynı zamanda 2.Dünya savaşının en önemli savaşlarından biri olan Çanakkale Savaşları bölgede gerçekleşmiştir. Bu yüzden insanlık ve Anadolu tarihinin değerli kentlerinden biridir. Osmanlı döneminde kentin ismi çanak çömlekçilik ile bütünleştiği için Çanakkale ismini almıştır. Şehrin şu anki simgesi ise Truva atıdır. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal’in parladığı savaş olduğu için de Çanakkale’nin önemi bir kez daha artmaktadır. Binlerce vatan evladının şehit olduğu kutsal topraklar her yıl yerli ve yabancı birçok kişinin ziyaretine tanıklık etmektedir. 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma günü olarak tüm ülkede anıların tazelendiği bir gün olarak yaşanmaya devam etmektedir.
Anadolu’nun bu kahraman şehrine en uygun Uçak bileti ile gitmek için sitemizdeki kampanyaları mutlaka takip etmelisiniz. Sizler için ucuz Uçak bileti ile çok daha ekonomik bir tatil imkanı sunuyoruz.

Çanakkale’da Kesinlikle Görülmesi Gereken yerler

Troya milli parkı tarihin en önemli hikayelerinden birine tanıklık etmiştir. Şehir tarih içinde defalarca yıkılıp tekrar yapılmıştır. Günümüzde katmanlar halinde farklı yerleşim zamanlarını burada görmek mümkündür.
Ezine peyniri ve doğası ile ünlü Çanakkale güzelliklerinden biridir. Özellikle doğa ve peynir tutkunlarının gezilerine eklemesi gereken noktalardan bir tanesi olduğu kesin.
Çanakkale Şehitliği Anadolu toprakları için önemli bir dönüm noktası olan 1.Dünya savaşına tanıklık yapmış bölgelerimizin başında gelmektedir. Savaşın zorbalığını gözleriniz ile görecek, aynı zamanda yoksul Osmanlı Ordusunun bu büyük başarına hayranlık duyacaksınız. Binlerce şehidin yattığı topraklar sizin için de unutulmaz bir anı olarak kalacak.
Assos özellikle deniz tatili sevenler için en ilginç noktalardan bir tanesidir. Birçok ünlü sanatçının da konakladığı mekân kendine özgü mimarisi ve sakinliği ile birçok kişinin yaz aylarında ilk tercihi olmaktadır.
Assos’a 8 kilometre uzaklıkta olan Behramkale de tatilcilerin en çok tercih ettiği bölgelerin başında gelmektedir. Siz de tatil planlarınızda bu yıl Çanakkale’ye bir yer açın.

Çanakkale’da Bunları Kesinlikle Tatmalısınız!

Ezine peyniri ve balığı ile uçak bileti almayı hak eden lezzet başkentlerinden biridir. Bölgede oldukça lezzetli bir tatlı türü olan peynir helvası da bulunmaktadır. Bu helvanın üzerine muhteşem bir dondurma parçası ile gezegeni tekrar keşfetmeniz mümkündür. Çanakkale özellikle belirli dönemlerde sardalye balığı akınına uğramaktadır. Bu dönemde bu balığı tatmanız özellikle tavsiye edilmektedir.
Çavuş üzümü bölgenin doğal güzelliklerinden bir diğeridir. Çanakkale’ye mutlaka yolunuz düşmeli ve bu lezzetleri tatmalısınız. Farklı bir tatil arayanlar için serin suları ve doğası ile Çanakkale oldukça güzel bir tercih olacaktır. Sitemizde uygun fiyatları mutlaka takip edin!

Çanakkale Havalimanından Şehre Ulaşım

Şehirde toplu taşıma imkânları bulunmaktadır. Bunun haricinde servisler ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Çanakkale Şehir Rehberi
 • Rehber / Genel Bilgiler
 • Ulaşım
 • Önemli Gezilecek Yerler
 • Festival / Fuar
 • Önemli Günler / Tatiller
 • İklim / Ne Zaman Gidilir?
 • Nerede Kalınır ?
 • Ne Yapılır?
 • Gece Hayatı / Eğlence?
 • Önemli Bilgiler?
 • Alışveriş / Ne Alınır?
 • Ulaşım
 • Önemli Gezilecek Yerler
 • Önerilen Kalma Yerleri?

Yazar: admin

AYRICA İNCELEYİNİZ

Dalaman İstanbul Uçak Bileti

Dalaman’dan İstanbul’a 70 TL geçen ay Dalaman’dan İstanbul’a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı. Dalaman’dan İstanbul’a …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Hakları Görsel ve Yazılar Teklif hakkı vardır. Ucakbiletinial.com