Ana Sayfa / Uçak Bileti / Dalaman / Dalaman İstanbul Uçak Bileti

Dalaman İstanbul Uçak Bileti

Dalaman’dan İstanbul’a

  • 70 TL geçen ay Dalaman’dan İstanbul’a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı.
  • Dalaman’dan İstanbul’a ortalama uçuş süresi 1 saat 15 dk kadardır
  • İstanbul 2 havaalanı tarafından sunulmaktadır. Bunlar İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen havaalanlarıdır.
  • Dalaman’dan İstanbul’a haftada 40 uçuş bulunmaktadır.
  • Dalaman’dan İstanbul’a direkt uçan 2 havayolu vardır.
  • Dalaman’dan İstanbul’a 470 km’dir.
  • Dalaman’dan İstanbul’a uçan en popüler havayolu Pegasus Airlines’dır.

Dalaman Uçak Bileti

DALAMAN’DAN İSTANBUL’A UÇAN HAVAYOLLARI

Dalaman Havalimanı’ndan İstanbul’a direkt uçuşları olan dört farklı havayolu bulunmaktadır: Onur Air, Atlas Global, Pegasus Havayolları ve Türk Hava Yolları

Onur Air, Dalaman’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’na her gün, günde 1 frekans uçmaktadır. Atlas Global, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Cumartesi günleri 2 frekans, haftanın diğer günleri ise 1 frekans uçuş düzenlemektedir. Pegasus Havayolları’nın ise her gün İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 8 ya da 9 frekans uçuşu bulunmaktadır.

Türk Hava Yolları, Dalaman’dan İstanbul’daki her iki havalimanına da her gün uçmaktadır. Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçuşları günde 6 ya da 7 frekans, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 3 ila 7 frekanstır.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Dalaman Havalimanı, Dalaman’ın yanısıra bölgedeki Marmaris ve Fethiye gibi önde gelen turistik ilçelere de hizmet vermektedir. Havalimanına gerek Marmaris, gerekse Fethiye’den ulaşım için en çok tercih edilen seçenek, Havaş otobüslerini kullanmaktır. Havaş otobüsleri, Marmaris’te otogardan kalkmakta ve sırasıyla Gökova, Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman rotasını izleyerek tahmini 90 dakikada havalimanına ulaşmaktadır. Marmaris ile Dalaman Havalimanı arasında çalışan Havaş otobüslerinin ücreti 15 TL’dir. Havaş otobüsleri, Fethiye’de de otogardan hareket etmektedir. Adnan Menderes Bulvarı, Günlükbaşı ve Göcek rotasını izleyerek yaklaşık 60 dakikada Dalaman Havalimanı’na varan Havaş otobüslerine 10 TL’dir. Havaş’a ek olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Muttaş otobüsleri ile de Marmaris ve Fethiye’den havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

Dalaman Havalimanı’ndan İstanbul’a seferlerin yapıldığı İç Hatlar Terminali’nde farklı yeme içme alanları bulunmaktadır. Özellikle Liman Cafe, yolcular tarafından büyük ilgi görmektedir. Terminalde ayrıca CIP Lounge hizmet sunmaktadır.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en çok tercih edilen seçenek Havataş otobüsleridir. Havataş’la 14 TL ödeyerek Taksim’e, 9 TL ödeyerek Yenisahra, Kadıköy’e ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından ayrıca E-3 numaralı belediye otobüsüyle 4. Levent’e, E-10 ve E-11 numaralı belediye otobüsleriyle Kadıköy’e ve E-9 numaralı belediye otobüsüyle Bostancı’ya gidilebilmektedir.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan şehir Taksim ve Yenikapı İDO İskelesi’ne Havataş otobüsleri hareket etmektedir. Ayrıca Atatürk Havalimanı-Yenikapı metro hattı ve bu hat üzerindeki diğer metro hatları ile tramvay ve otobüs bağlantıları sayesinde kentin farklı bölgelerine toplu taşıma ile ulaşılabilmektedir.

PRATİK BİLGİLER

Dalaman Havalimanı, turizm merkezlerinin ortasında bulunduğu için, yaz aylarında, özellikle de hafta sonları oldukça yoğun olmaktadır. Dolayısıyla Dalaman Havalimanı’ndan İstanbul’a uçacak yolcuların uçuşlarından en az 1 saat, eğer mümkünse 1,5 saat önce havalimanına gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Yolcuların uçuş öncesinde ibraz etmek üzere yanlarında ehliyet, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı ya da pasaport gibi fotoğraflı kimlik belgelerinden birini bulundurmaları gerekmektedir.

İSTANBUL’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Türkiye’nin yaşam maliyeti açısından en pahalı şehirlerinden biri olan İstanbul’da başta yeme içme olmak üzere genel fiyat seviyesi Dalaman, Fethiye ve Marmaris ile benzer seviyelerdedir. İstanbul genel olarak ılıman bir iklime sahip olsa da sıcaklık seviyeleri Dalaman, Fethiye ve Marmaris’e göre gerek yazın gerekse kışın daha düşüktür. Ayrıca özellikle sonbahar ve kış aylarında İstanbul’da sıklıkla yağışlı günler görülebilmektedir.

Dalaman'dan İstanbul'a 70 TL geçen ay Dalaman'dan İstanbul'a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı. Dalaman'dan İstanbul'a ortalama uçuş süresi 1 saat 15 dk kadardır İstanbul 2 havaalanı tarafından sunulmaktadır. Bunlar İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen havaalanlarıdır. Dalaman'dan İstanbul'a haftada 40 uçuş bulunmaktadır. Dalaman'dan İstanbul'a direkt uçan 2 havayolu vardır. Dalaman'dan İstanbul'a 470 km'dir. Dalaman'dan İstanbul'a uçan en popüler havayolu Pegasus Airlines'dır. DALAMAN’DAN İSTANBUL’A UÇAN HAVAYOLLARI Dalaman Havalimanı’ndan İstanbul’a direkt uçuşları olan dört farklı havayolu bulunmaktadır: Onur Air, Atlas Global, Pegasus Havayolları ve Türk Hava Yolları Onur Air, Dalaman’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’na her gün, günde 1 frekans uçmaktadır. Atlas Global, İstanbul Sabiha…

Dalaman İstanbul Uçak Bileti

Fiyat/Fayda Dengesi
Uçuş Sayısı
Çalışanlar
Rahatlık
Havaalanına Ulaşım

Araştırma Puanı

Kalkış ve varış şehrine uçan yolcuların verdikleri puanların ortalaması. Sizde puan vererek bu araştırmaya destek verebilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: Be the first one !

Yazar: admin

AYRICA İNCELEYİNİZ

Edremit/Körfez – İstanbul Uçak Bileti

Edremit/Körfez’den İstanbul’a 65 TL geçen ay Edremit/Körfez’den İstanbul’a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı. Edremit/Körfez’den İstanbul’a …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Hakları Görsel ve Yazılar Teklif hakkı vardır. Ucakbiletinial.com