Ana Sayfa / Uçak Bileti / Diyarbakır / Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır Uçak Bileti; Diyarbakır güneydoğunun en büyük şehridir. Doğunun Paris’i olarak da tanınan şehir son yıllardan aldığı göç ile büyük bir gelişme göstermiştir. Şehrin içinden geçen Dicle, şehre bambaşka bir hava katar. Dünya’nın bütün büyük şehirleri gibi birçok stratejik avantaja sahip olan kent bir tarih arşividir.

Diyarbakıra en uygun bileti Cumartesi günü alabilirsiniz. Günün 87 saatlerinde 59TL‘den başlayan fiyatlarla Diyarbakır uçak bileti bulabilirsiniz.Diyarbakıra en çok istanbul'dan uçuş yapılmaktadır. Diyarbakıra uçuş yapan en popüler havayolu firması 06.11.2017 .


Diyarbakıra ucuz uçak bileti nasıl bulunur

En Uygun Diyarbakır Uçak Bileti fiyatlarını tek bir havayolu yerine sitemizden tüm havayolu firmalarının uçak bileti fiyatlarını görüntüleyin.Erken Rezervasyon yapın. Ülkemizdeki yolcuların %58’zi geç rezervasyon yaptıkları için uygun bilet fiyatlarını kaçırmakta. Biletinizi hafta için alın. Tek sayfada tüm Diyarbakıra Uçak Bileti fiyatlarını görün ve en ucuz olan bileti kredi kartınıza peşin fiyatına 6 taksit ile satın alın

Diyarbakıra Kampanyalı Bilet nasıl alınır

Diyarbakıra Ucuz Uçak Bileti almak istiyorsanız ilk önceliğiniz kampanyaları takip etmek olmalı. Sitemizdeki Kampanyalar sayfasını takip ederek tüm havayolu firmalarının bilet kampanyalarını görebilirsiniz. Türkler genellikle biletlerini sokdakka aldıkları için pahalı bilet fiyatları ile uçmak durumda kalıyor. Diyarbakır bileti alırken tarih aralığınızı esnetin. Diyarbakıra hafta içi uçmak size %15 uygun bilet almanız anlamına gelecektir.

Diyarbakır’da Gezilecek Yerler

Diyarbakır güneydoğunun en büyük şehridir. Doğunun Paris’i olarak da tanınan şehir son yıllardan aldığı göç ile büyük bir gelişme göstermiştir. Şehrin içinden geçen Dicle, şehre bambaşka bir hava katar. Dünya’nın bütün büyük şehirleri gibi birçok stratejik avantaja sahip olan kent bir tarih arşividir. Cahit Sıtkı Tarancı’nın da bir dönem yaşadığı şehirde aynı zamanda dünyanın en büyük surlarından birine sahip olan Diyarbakır kalesi de bulunmaktadır. Karasal iklimin etkisinde olan bölge yaz aylarında yüksek sıcaklıkları ile dikkat çekmektedir. Özellikle bahar aylarında doğanın güzelliğini yaşamak ve tarihi dokuyu kucaklamak için tercih edilebilecek eşsiz şehirlerden biridir. Şehir 2 üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır.
Siz de en uygun Uçak bileti fiyatlarına sitemizden ulaşabilir ve bu muhteşem şehirde mistik bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Uçak bileti arayışlarınız aynı zamanda sizi yeni maceralara sürükleyecek.

Diyarbakır’da Kesinlikle Görülmesi Gereken yerler

Meryem Ana kilisesi Hıristiyanlar için önem taşıyan ve 3.yüzyıldan beri ayakta olan bir kilisedir. Roma biçiminde bir kapıya sahip, Bizans devrinden kalma mihrabı ile dikkat çekmektedir. Zamanın Diyarbakır için tanığı durumundadır.
Yaş 35 yolun yarısı Eder dizileri ile tanıdığımız Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ev bugün müze konumundadır. Tarancı’nın eşyaları, mektupları burada ziyaretçilerini bekliyor.
Diyarbakır Atatürk köşkü bölgenin görülmesi gereken merkezlerinin başında gelmektedir. Kent merkezi genellikle bu köşkün etrafında yer almaktadır. Aynı zamanda birçok kafe ve konaklama alanı bulunan merkezde oldukça iyi zaman geçirmeniz mümkündür.
Diyarbakır Kalesi dünyanın en büyük surlarından birine sahiptir. Bölge içinde tarihi bir çok yapı bulunmaktadır.
Diyarbakır müzesi gezilmeye değer mekânlardan bir tanesidir. Bölge’de yaşamış olan Uraltu, Asur, Yunan, Roma gibi medeniyetlerin eserlerini görmek sizi tarihi bir yolculuğa çıkartacaktır. Bu yolculuk sonrasında Dicle köprüsünü mutlaka görmeyi unutmayın. Medeniyetin beşiklerinden biri olan Diyarbakır siz değerli ziyaretçileri bekliyor. Türkiye’nin en güzel tatları ve insanları burada sizleri bekliyor!

Diyarbakır’da Bunları Kesinlikle Tatmalısınız!

Uçak bileti ile dünyayı tadabileceğiniz Diyarbakır’da ciğerciler oldukça meşhurdur. Kebap konusunda benim diyen şehirler ile yarışan Diyarbakır aynı zamanda yaz aylarında buz gibi karpuzların da başkentidir. Farklı coğrafyaların ve sosyolojilerin kavşak noktası olduğu için farklı lezzetlerin buluştuğu ilimizdir. Özellikle sakatata düşkün olanlar için kelle paçanın tadına mutlaka bakmanız önerilmektedir. Şişte kömür etinde pişen koyun eti bölgenin ocakbaşı kültürünün uzantılarıdır.
Böle tatlıları içinde en özellerinden bir tanesi Burma kadayıftır. Birçok ilde Diyarbakır patenti ile satılan bu lezzetin en iyisi bu ilimizde taze olarak tüketilendir.

Diyarbakır Havalimanından Şehre Ulaşım

Havalimanında şehir merkezine taksi ya da otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra araç kiralama imkânı da bulunmaktadır. Şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta olan havalimanında birçok tercih ile kısa sürede şehir merkezinde hayata karışmanız mümkündür.

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır Hakkında

Diyarbakır Şehir Rehberi
 • Rehber / Genel Bilgiler
 • Ulaşım
 • Önemli Gezilecek Yerler
 • Festival / Fuar
 • Önemli Günler / Tatiller
 • İklim / Ne Zaman Gidilir?
 • Nerede Kalınır ?
 • Ne Yapılır?
 • Gece Hayatı / Eğlence?
 • Önemli Bilgiler?
 • Alışveriş / Ne Alınır?
 • Ulaşım
 • Önemli Gezilecek Yerler
 • Önerilen Kalma Yerleri?
Diyarbakır Uçak Bileti; Diyarbakır güneydoğunun en büyük şehridir. Doğunun Paris’i olarak da tanınan şehir son yıllardan aldığı göç ile büyük bir gelişme göstermiştir. Şehrin içinden geçen Dicle, şehre bambaşka bir hava katar. Dünya’nın bütün büyük şehirleri gibi birçok stratejik avantaja sahip olan kent bir tarih arşividir. Diyarbakıra en uygun bileti günü alabilirsiniz. Günün saatlerinde TL'den başlayan fiyatlarla Diyarbakır uçak bileti bulabilirsiniz.Diyarbakıra en çok uçuş yapılmaktadır. Diyarbakıra uçuş yapan en popüler havayolu firması . Diyarbakıra ucuz uçak bileti nasıl bulunur En Uygun Diyarbakır Uçak Bileti fiyatlarını tek bir havayolu yerine sitemizden tüm havayolu firmalarının uçak bileti fiyatlarını görüntüleyin.Erken Rezervasyon yapın. Ülkemizdeki…

Diyarbakır Uçak Bileti Hakkında Genel Görüşler

Fiyat/Fayda Dengesi - 76%
Uçuş Sayısı - 70%
Çalışanlar - 92%
Rahatlık - 80%
Havaalanına Ulaşım - 70%

78%

İyi

Diyarbakır şehrine; sitemizden Diyarbakır Uçak Bileti alarak uçuş gerçekleştiren misafirlerimiz de yaptığımız anket sonucu çıkan puandır. Bu değerlendirmeler misafirlerimizin kendi görüşleri olup, Diyarbakır Uçak Bileti aldıkları dönemde yaşadıkları deneyimleri yansıtır.

Kullanıcı Oyu: Be the first one !

Yazar: admin

AYRICA İNCELEYİNİZ

Antakya İstanbul Uçak Bileti

Antakya İstanbul’a 98 TL geçen ay Antakya İstanbul’a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı. Antakya İstanbul’a ortalama …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Hakları Görsel ve Yazılar Teklif hakkı vardır. Ucakbiletinial.com