Ana Sayfa / Haberler / İsrail Pilotları Yeniden Konya’da Eğitim Yapabilecek

İsrail Pilotları Yeniden Konya’da Eğitim Yapabilecek

İsrail ile Türkiye arasında yapılan anlaşmalar meyvelerini veriyor. Bölgenin iki güçlü devleti havacılık alanında da işbirliği yapmak için fikir birliğine vardı.

İsrailli pilotlar eğitimlerinin bir bölümünü Türkiye’de tamamlamaktaydı. İsrail’in 2009 tarihinde Filistin devleti ile arasında doğan sorunlardan dolayı Türk hükümeti ile arası açılmış, 2010’daki Mavi Marmara olayıyla da tüm ilişkiler askıya alınmıştı. Bu nedenlerden ötürü İsrailli pilotlar Türkiye’de yapmaları gereken eğitim ve tatbikatlar için gelememişti.

Hükümete yakın kaynakların, ilişkilerin tamir edilmesiyle birlikte önümüzdeki yıl düzenlenecek Anadolu Kartalı tatbikatında İsrailli pilotların büyük olasılıkla yer alacağını dile getirdikleri belirtildi.
İsrail Pilot

Anadolu Kartalı Tatbikatı kapsamında bugüne kadar toplam 23 bin personele, 38 eğitim programı kapsamında bilgilendirme yapıldı. Anadolu Kartalı Eğitim Merkezi, dünyadaki 3 büyük taktik eğitim merkezinden biri.

Bu yılki tatbikata 67 uçak ve 1200 personel katıldı. Haziran’da ki tatbikatta Türkiye başta olmak üzere Hollanda, İtalya, Pakistan, Suudi Arabistan ve NATO personelleri yer aldı.

Yazar: admin

AYRICA İNCELEYİNİZ

Pegasus’tan Son Dakika açıklama

Türkiye’nin sivil havacılıktaki büyük şiketlerinden Pegasus’tan Açıklama. Pegasus Hava Yolları olarak ülkemizde 15 Temmuz gecesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Hakları Görsel ve Yazılar Teklif hakkı vardır. Ucakbiletinial.com