Ana Sayfa / İstanbul Uçak Bileti / İstanbul Amsterdam Uçak Bileti

İstanbul Amsterdam Uçak Bileti

İstanbul’dan Amsterdam’a

  • İstanbul’dan Amsterdam’a 2.230 km’dir.
  • İstanbul’dan Amsterdam’a ortalama uçuş süresi 2 saat 35 dk kadardır
  • İstanbul’dan Amsterdam’a uçan en popüler havayolu Türk Hava Yolları’dır.
  • İstanbul’dan Amsterdam’a haftada 75 uçuş bulunmaktadır.
  • 300 TL geçen ay İstanbul’dan Amsterdam’a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı.
  • İstanbul’dan Amsterdam’a direkt uçan 5 havayolu vardır.

İstanbul Gezilecek Yerler

İstanbul’dan Amsterdam Schıphol Havalimanı’na Uçan Havayolları

İstanbul’dan Amsterdam Schiphol Havalimanı’na beş farklı havayolu direkt seferler düzenlemektedir: Türk Hava Yolları, Onur Air, Atlasglobal, Pegasus Havayolları ve KLM. Türk Hava Yolları, Amsterdam Schiphol Havalimanı’na, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan her gün dörder, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ise Cumartesi ve Pazartesi günleri ikişer, diğer günler birer uçuş gerçekleştirmektedir. Onur Air, Atlasglobal ve Hollandalı havayolu KLM’nin ise İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Amsterdam Schiphol Havalimanı’na her gün birer frekans uçuşu bulunmaktadır. Pegasus Hava Yolları ise Amsterdam Schiphol Havalimanı’na İstanbul Sabiha Göçen Havalimanı’ndan her gün iki ya da üçer frekans uçmaktadır.

İstanbul Amsterdam Schiphol uçak bileti satın almak isteyenler için aktarmalı sefer seçenekleri de bulunmaktadır. İstanbul-Amsterdam hattında başta Lufthansa, Air France, Swiss ve Alitalia olmak üzere birçok Avrupalı havayolu, bağlantılı uçuşlar düzenlemektedir.

Terminal Bilgileri

Amsterdam’a seyahat edecek yolcuların, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Dış Hatlar Terminali’ni kullanmaları gerekmektedir. Terminal bünyesinde, uçuştan önce keyifli vakit geçirilebilecek birçok kafe, restoranın yanı sıra çeşitli mağazalar ve özel yolcu salonları yer almaktadır. Pasaport kontrolünden sonraki alanda hizmet veren mekanlar arasında Burger King ve Mc Donald’s gibi fast food restoranları ile Starbucks ve Kahve Dünyası gibi kahve zincirleri de bulunmaktadır. Bu alanda geniş bir ürün gamına sahip olan ATÜ Duty Free mağazası büyük ilgi görmektedir. Terminal genelinde kablosuz internet hizmeti ücretli olmakla birlikte bazı kafe ve restoranlar ile tüm özel yolcu salonlarının müşterileri ek bir ücret ödemeden wi-fi erişiminden faydalanabilmektedir.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı giden yolcu holü, hem iç hem de dış hat yolcuları tarafından kullanılmaktadır. Pasaport kontrolünden sonraki alan ise yalnızca yurt dışına uçacak olan yolculara özeldir. Bu alan, Starbucks gibi kahvecilerden Mc Donald’s gibi fast food restoranlarına ve dünya mutlaklarından yemekler sunan çeşitli restoranlara kadar yeme-içme açısından oldukça zengindir. Bu alanda ayrıca konforlu vakit geçirilebilecek özel yolcu salonları da yer almaktadır.

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın birçok farklı yolu bulunmaktadır. Nederlandse Spoorwegen (NS) tarafından işletilen trenler, sabah 05:00 ile gece 01:00 arasında her 10 dakikada bir çalışmaktadır. Havalimanından şehir merkezine trenle ulaşım süresi 20 dakikadadır ve ücreti 3.90 Euro’dur. Tren biletleri, sarı makinelerden ya da 0.50 Euro daha fazla ödeyerek bilet gişelerinden satın alınabilmektedir. 197 numaralı Amsterdam Airport Express otobüsleri, havalimanı ile şehir merkezindeki Museumplein, Rijksmuseum ve Leidseplein’ı birbirine bağlamaktadır ve ücreti 5 Euro’dur. Gün içinde her 15 dakikada bir, geceleri ise saat başı B9 platformundan hareket eden otobüsler yaklaşık 40 dakikada kent merkezine ulaşmaktadır. Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle trafiğe bağlı olarak 25 ila 45 dakika arasında gidilebilmektedir ve taksi ücreti yaklaşık 40-50 Euro tutmaktadır.

Pratik Bilgiler

Amsterdam’ı ziyaret edecek yolcuların, uçuşlarına en az iki saat kala, uçuş yapacakları havalimanına gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Hollanda, umuma mahsus (bordo) pasaport hamili Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Dolayısıyla Amsterdam’a uçacak yolcuların pasaportlarında geçerli bir Schengen vizesinin bulunması gerekmektedir.

Amsterdam’da Sizi Ne Bekliyor?

Amsterdam’da saatler İstanbul’un bir saat gerisindedir. Amsterdam, İstanbul’a göre çok daha pahalı bir şehirdir. Kentte özellikle de restoran fiyatları İstanbul’u ikiye ve hatta üçe katlayabilmektedir. Kentte okyanusal iklim ektilidir. Yaz ayları ılık geçerken kış ayları soğuk ve bulutlu geçmektedir. En sıcak ay olan Ağustos’ta gün içindeki ortalama sıcaklık 22.1 C°’dir. Sene boyunca yağış olan Amsterdam’ın en yağışlı dönemi Ağustos, Eylül ve Ekim aylarıdır.

İstanbul'dan Amsterdam'a İstanbul'dan Amsterdam'a 2.230 km'dir. İstanbul'dan Amsterdam'a ortalama uçuş süresi 2 saat 35 dk kadardır İstanbul'dan Amsterdam'a uçan en popüler havayolu Türk Hava Yolları'dır. İstanbul'dan Amsterdam'a haftada 75 uçuş bulunmaktadır. 300 TL geçen ay İstanbul'dan Amsterdam'a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı. İstanbul'dan Amsterdam'a direkt uçan 5 havayolu vardır. İstanbul’dan Amsterdam Schıphol Havalimanı’na Uçan Havayolları İstanbul’dan Amsterdam Schiphol Havalimanı’na beş farklı havayolu direkt seferler düzenlemektedir: Türk Hava Yolları, Onur Air, Atlasglobal, Pegasus Havayolları ve KLM. Türk Hava Yolları, Amsterdam Schiphol Havalimanı’na, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan her gün dörder, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ise Cumartesi ve Pazartesi günleri ikişer, diğer günler birer…

İstanbul Amsterdam Uçak Bileti

Fiyat/Fayda Dengesi
Uçuş Sayısı
Çalışanlar
Rahatlık
Havaalanına Ulaşım

Araştırma Puanı

Kalkış ve varış şehrine uçan yolcuların verdikleri puanların ortalaması. Sizde puan vererek bu araştırmaya destek verebilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: 4.3 ( 2 Oy)

Yazar: admin

AYRICA İNCELEYİNİZ

İstanbul Londra Uçak Bileti

İstanbul’dan Londra’ya Londra 6 havaalanı tarafından sunulmaktadır. Bunlar Londra City, Londra Gatwick, Londra Heathrow, Londra …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Hakları Görsel ve Yazılar Teklif hakkı vardır. Ucakbiletinial.com