Ana Sayfa / İstanbul Uçak Bileti / İstanbul Ankara Uçak Bileti

İstanbul Ankara Uçak Bileti

İstanbul’dan Ankara’ya

  • 60 TL geçen ay İstanbul’dan Ankara’ya en ucuz dönüş bileti fiyatıydı.
  • Ankara 2 havaalanı tarafından sunulmaktadır. Bunlar Ankara Etimesgut, Ankara Esenboğa havaalanlarıdır.
  • İstanbul’dan Ankara’ya ortalama uçuş süresi 55 dk kadardır
  • İstanbul’dan Ankara’ya uçan en popüler havayolu Türk Hava Yolları’dır.
  • İstanbul’dan Ankara’ya 340 km’dir.
  • İstanbul’dan Ankara’ya haftada 404 uçuş bulunmaktadır.
  • İstanbul’dan Ankara’ya direkt uçan 3 havayolu vardır.

İstanbul Gezilecek Yerler

İstanbul – Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı Arasında Uçan Havayolu Şirketleri

İstanbul havalimanları ve Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı arasında direkt uçuş yapan havayolu şirketleri, Türk Hava Yolları adına servis veren Anadolu Jet, THY, Bora Jet ve Pegasus Hava Yolları’dır. Havayolu şirketlerinin, her gün, gün içinde çok fazla sayıda direkt seferi mevcuttur.

Terminal bilgileri

İstanbul Atatürk Havaalanı Giden Yolcular terminalinde bulunan, yiyecek-içecek sunulan alanda, fast food zincirlerinden, a la carte menüler sunan restoranlara, Strarbucks, Cafe Inn gibi lezzetli kahve ve unlu mamuller sunan kafe ve Tadında Anadolu gibi lokal lezzetler, çeşitler sunan restoranlara kadar zengin yeme-içme mekânlarında keyifli vakit geçirmeniz mümkün. Sabiha Gökçen Havaalanı Giden Yolcular terminalinde her damak zevki için birbirinden farklı restoran, kafe ve kafe-barlar hizmet sunmaktadır. Lokal lezzetlerin yanı sıra, uluslararası gıda zincirlerine ait kafeler de aradığınız her türlü yiyecek ve içeceğe ulaşabilirsiniz. Kahve Dünyası, Burger King, Efes Pub Gate, Turkish Kitchen, Puro Gusto havaalanında bulunan lezzet noktalarından yalnızca bir kaçıdır. Atatürk ve Sabiha Gökçen Havaalanlarında bulunan Duty Free alanlarında cilt bakımı, parfüm, çikolata, alkollü-alkolsüz içecekler, tütün ürünleri, kahve çeşitleri ve dünya çapında ünlü markaların kozmetik, giyim, aksesuar ürünlerinin satışı yapılmaktadır. İstanbul’da bulunan havaalanlarında İç Hatlar Terminalinde bulunan lounge’larda ücretsiz olarak kablosuz internet hizmeti sunulmaktadır. Terminal içinde bulunan diğer bölümlerde ise internet hizmeti ücretli olarak sunulmaktadır.

Başkent Ankara’nın Çubuk ilçesinde bulunan Esenboğa Havaalanı, kent merkezine 28 Km uzaklıktadır. Havaalanı ve kent merkezi arasındaki ulaşım belediye otobüsleri ve ticari taksilerle sağlanmaktadır. Ankara otogarı (AŞTİ) ve havaalanı arasında 442 numaralı belediye otobüsü düzenli aralıklarla çalışmaktadır. Belediye otobüslerine ait park alanı gelen yolcular salonunun çıkış kapısı önündedir. Havaş otobüslerinin hareket saatleri uçakların kalkış-iniş saatlerine göre düzenlenmiştir. Havaalanının giden yolcular terminalinde bulunan Starbucks ve Caffe Nero zengin kahve menüsü, sandviç çeşitleri, pasta ve unlu mamul çeşitleriyle yolculara hizmet vermektedir. Burger King, Sbarro, Restro Eat’n Fly, Bomonti Brasserie gibi restoran-bar alanlarında zengin yiyecek içecek menülerine ulaşmanız mümkün. Havaalanı lounge’larında ücretsiz olarak sunulan kablosuz internet hizmeti, havaalanının diğer bölümlerde ücretli olarak sunulmaktadır. Esenboğa Havaalanında döviz büroları, ATM, danışma, 24 saat hizmet veren sağlık birimi, bankalar, hediyelik eşya mağazası, eczane, gazete-kitap-dergi satışı yapılan bir mağaza ve benzeri ticari alanlar bulunmaktadır.

İstanbul- Ankara uçuşunuzu gerçekleştirmek için üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gibi resimli, resmi kimliklerden birinin yanınızda olması gerekmektedir. Uçuşunuzu gerçekleştirmek için en az bir saat öncesinden havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapmak isterseniz, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in işleminizi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirebilirsiniz. Uçuş saatinizden en az 45 dakika önce biniş kartınızı alarak, yolcu bekleme salonunda hazır bulunmanız gerekmektedir.

Pratik Bilgiler

İstanbul ve Ankara arasında saat farkı bulunmamaktadır. İstanbul ise ılıman iklim özellikleri gösterir. Yaz ayları sıcak ve nemli kış ayları ise soğuk geçer. Ankara karasal iklim özellikleri gösteren bir kenttir. En sıcak aylar olan Temmuz ve Ağustos aylarında ortalama sıcaklık, 27-28 derece, en soğuk aylar olan Ocak ve Şubat aylarında ortalama ısı ise, -6 ve -5 derecedir. İstanbul ve Ankara hayat pahalılığı açısından karşılaştırıldığında İstanbul’un daha pahalı bir kent olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul ve Ankara’da restoran fiyatları birbirine yakındır. Her iki kentte de pahalı olmayan bir restoranda bir kişi 16 TL’ye karnını doyurabilir. Ulaşım konusunda, Esenboğa Havaalanından Ankara’nın merkezi noktalarından biri olan Kızılay’a taksiyle ulaşmak için 75 TL ödemeniz gerekmektedir.

İstanbul'dan Ankara'ya 60 TL geçen ay İstanbul'dan Ankara'ya en ucuz dönüş bileti fiyatıydı. Ankara 2 havaalanı tarafından sunulmaktadır. Bunlar Ankara Etimesgut, Ankara Esenboğa havaalanlarıdır. İstanbul'dan Ankara'ya ortalama uçuş süresi 55 dk kadardır İstanbul'dan Ankara'ya uçan en popüler havayolu Türk Hava Yolları'dır. İstanbul'dan Ankara'ya 340 km'dir. İstanbul'dan Ankara'ya haftada 404 uçuş bulunmaktadır. İstanbul'dan Ankara'ya direkt uçan 3 havayolu vardır. İstanbul - Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı Arasında Uçan Havayolu Şirketleri İstanbul havalimanları ve Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı arasında direkt uçuş yapan havayolu şirketleri, Türk Hava Yolları adına servis veren Anadolu Jet, THY, Bora Jet ve Pegasus Hava Yolları’dır. Havayolu şirketlerinin, her gün,…

İstanbul Ankara Uçak Bileti

Fiyat/Fayda Dengesi
Uçuş Sayısı
Çalışanlar
Rahatlık
Havaalanına Ulaşım

Araştırma Puanı

Kalkış ve varış şehrine uçan yolcuların verdikleri puanların ortalaması. Sizde puan vererek bu araştırmaya destek verebilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: 4.55 ( 1 Oy)

Yazar: admin

AYRICA İNCELEYİNİZ

İstanbul Londra Uçak Bileti

İstanbul’dan Londra’ya Londra 6 havaalanı tarafından sunulmaktadır. Bunlar Londra City, Londra Gatwick, Londra Heathrow, Londra …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Hakları Görsel ve Yazılar Teklif hakkı vardır. Ucakbiletinial.com