Ana Sayfa / İstanbul Uçak Bileti / İstanbul Ercan Uçak Bileti

İstanbul Ercan Uçak Bileti

İstanbul’dan Ercan’a

  • İstanbul’dan Ercan’a uçan en popüler havayolu Pegasus Airlines’dır.
  • İstanbul’dan Ercan’a 751 km’dir.
  • İstanbul’dan Ercan’a ortalama uçuş süresi 1 saat 25 dk kadardır
  • 151 TL geçen ay İstanbul’dan Ercan’a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı.
  • İstanbul’dan Ercan’a haftada 85 uçuş bulunmaktadır.
  • İstanbul’dan Ercan’a direkt uçan 4 havayolu vardır.

İstanbul Gezilecek Yerler

 

İSTANBUL’DAN ERCAN’A UÇAN HAVAYOLLARI

İstanbul Ercan uçak bileti satın almak isteyen yolcular direkt seferleri tercih etmektedirler. İstanbul’dan Lefkoşa’ya dört farklı havayolunun direk uçuşları bulunmaktadır: Atlasglobal, Onur Air, Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları.

Atlasglobal, İstanbul Atatürk Havayolları’ndan Lefkoşa Ercan Havalimanı’na Pazartesi günleri dörder frekans, haftanın diğer günleri ise üçer frekans uçuş gerçekleştirmektedir. Onur Air, bu iki havalimanı arasında Pazartesi ve Çarşamba günleri birer, Salı, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri ikişer, Pazar günleri ise birer frekans uçmaktadır.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Ercan’a her gün üçer, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ikişer uçuşu bulunmaktadır. Pegasus Havayolları ise Lefkoşa’ya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hafta boyunca üç ila altı frekans uçuş düzenlemektedir.

TERMİNAL BİLGİLERİ

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Lefkoşa Ercan Havalimanı’na yapılan uçuşlar için Dış Hatlar Terminali kullanılmaktadır. Terminal, uçuş öncesinde vaktini değerlendirmekler için farklı seçenekler sunmaktadır. Terminalde alışverişi seven yolcuların faydalanabileceği büyük bir duty free mağazası (ATÜ Duty Free) ile çok sayıda hediyelik eşya mağazası hizmet vermektedir. Dış Hatlar Terminali’nde pasaport öncesi ve sonrasındaki alanlar yeme-içme olanakları açısından da oldukça zengindir. Terminalde Burger King ve Popeyes gibi fast food restoranlarının yanı sıra çok sayıda büfe, kafe, restoran ve kahveciyer almaktadır. Terminalde kablosuz internet hizmeti ücretli olsa da bazı kafe ve restoranlar ile özel yolcu salonlarında (lounge) ek bir ücret ödenmeden internet erişimi sağlanmaktadır.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda iç ve dış hat yolcuları, kontuarların bulunduğu giden yolcu holünü ortaklaşa kullanmaktadır. Pasaport kontrolünden sonraki alan ise yalnızca dış hat yolcuları tarafından kullanılabilmektedir. Bu alanda Secco Cafe, Grab&Fly, Grab&Fly Express Kiosk, Heroes Sports Bar, Gate Cafe, Starbucks, Kahve Dünyası, Trattoria Milano ve Usta Dönerci ile fast food restoranları Burger King, Mc Donalds ve Sbarro hizmet vermektedir. Havalimanı genelinde internet erişimi belirli bir ücret karşılığında sağlanmaktadır. Bununla birlikte özel yolcu salonlarında ve bazı yeme-içme mekanlarında konuklara bu hizmet ücretsiz sunulmaktadır.

Lefkoşa Ercan Havalimanı’na iniş yapan yolcular “NEU Free Internet” ağına bağlanarak kablosuz internet hizmetinden faydalanabilmektedirler. Havalimanından Kıbhas tarafından işletilen servis otobüsleriyle Kıbrıs’ın farklı şehirlerine ulaşım sağlanmaktadır. Kıbhas servislerinin ücreti Lefkoşa için 8 TL, Girne ve Mağusa için 11,5 TL, Lefke ve Güzelyurt için ise 14 TL’dir. Bu şehirlere ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin diğer bölgelerine ayrıca havalimanında 24 saat hazır bekleyen ticari taksilerle de gidilebilmektedir.

PRATİK BİLGİLER

Lefkoşa Ercan Havalimanı’na direkt uçacak olan yolcular, uçuşlarına en az 2 saat kala havalimanına gelmiş olmalıdırlar. Türk vatandaşları, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) yapacakları seyahatlerde vizeden muaftırlar ve ülkeye pasaportun yanı sıra nüfus cüzdanlarıyla da giriş yapabilmektedirler.

KUZEY KIBRIS’TA SİZİ NE BEKLİYOR?

KKTC’deki tüm şehirler, İstanbul ile aynı saat diliminde yer almaktadır. Ülke genelince yaşam maliyetleri İstanbul’dan daha yüksek seviyededir. Kıbrıs’ta tipik Akdeniz ilkimi görülmektedir. Yaz ayları uzun sürmektedir ve oldukça sıcaktır. Sıcaklıklar kimi günler 40 C°’nin üstüne çıkabilmektedir. Kış ayları ılık geçmektedir ve gün içinde ortalama sıcaklıklar 9-12 C° civarında seyretmektedir.

 

İstanbul'dan Ercan'a İstanbul'dan Ercan'a uçan en popüler havayolu Pegasus Airlines'dır. İstanbul'dan Ercan'a 751 km'dir. İstanbul'dan Ercan'a ortalama uçuş süresi 1 saat 25 dk kadardır 151 TL geçen ay İstanbul'dan Ercan'a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı. İstanbul'dan Ercan'a haftada 85 uçuş bulunmaktadır. İstanbul'dan Ercan'a direkt uçan 4 havayolu vardır.   İSTANBUL’DAN ERCAN’A UÇAN HAVAYOLLARI İstanbul Ercan uçak bileti satın almak isteyen yolcular direkt seferleri tercih etmektedirler. İstanbul’dan Lefkoşa’ya dört farklı havayolunun direk uçuşları bulunmaktadır: Atlasglobal, Onur Air, Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları. Atlasglobal, İstanbul Atatürk Havayolları’ndan Lefkoşa Ercan Havalimanı’na Pazartesi günleri dörder frekans, haftanın diğer günleri ise üçer frekans uçuş…

İstanbul Ercan Uçak Bileti

Fiyat/Fayda Dengesi
Uçuş Sayısı
Çalışanlar
Rahatlık
Havaalanına Ulaşım

Araştırma Puanı

Kalkış ve varış şehrine uçan yolcuların verdikleri puanların ortalaması. Sizde puan vererek bu araştırmaya destek verebilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: 4.6 ( 1 Oy)

Yazar: admin

AYRICA İNCELEYİNİZ

İstanbul Amsterdam Uçak Bileti

İstanbul’dan Amsterdam’a İstanbul’dan Amsterdam’a 2.230 km’dir. İstanbul’dan Amsterdam’a ortalama uçuş süresi 2 saat 35 dk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Hakları Görsel ve Yazılar Teklif hakkı vardır. Ucakbiletinial.com