Ana Sayfa / İstanbul Uçak Bileti / İstanbul Londra Uçak Bileti

İstanbul Londra Uçak Bileti

İstanbul’dan Londra’ya

  • Londra 6 havaalanı tarafından sunulmaktadır. Bunlar Londra City, Londra Gatwick, Londra Heathrow, Londra Luton, Londra Southend, Londra Stansted havaalanlarıdır.
  • 274 TL geçen ay İstanbul’dan Londra’ya en ucuz dönüş bileti fiyatıydı.
  • İstanbul’dan Londra’ya ortalama uçuş süresi 3 saat 5 dk kadardır
  • İstanbul’dan Londra’ya uçam en popüler havayolu Türk Hava Yolları’dır.
  • İstanbul’dan Londra’ya 2.507 km’dir.
  • İstanbul’dan Londra’ya haftada 111 uçuş bulunmaktadır.
  • İstanbul’dan Londra’ya direkt uçan 4 havayolu vardır.

Ucuz Uçak Bileti Al, fiyatları karşılaştır. Yurtiçi alınacak en ucuz uçak biletini al

İstanbul Londra Arasında Uçan Havayolu Şirketleri

İstanbul- Londra arasında direkt ve aktarmalı seferlerle birçok hava yolu şirketi servis vermektedir. Bu destinasyonda direkt olarak uçan havayolları; British Airways, Pegasus Havayolları, Atlas Global ve Türk Hava Yollarıdır. British Airways İstanbul Atatürk Havaalanından Londra Heathrow Havaalanına, Pegasus Hava Yolları, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından Londra Gatwick ve Stansted Havaalanına, Atlas Global, Luton Havaalanına ve Türk Hava Yolları İstanbul’da bulunan her iki havaalanından Londra Heathrow ve Gatwick Havaalanlarına her gün direkt seferler gerçekleştirmektedirler.

Terminal Bilgileri

İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Giden Yolcular terminalinde bulunan restoran ve cafe tarzı mekânlarda, fast food zincirlerinden, a la carte menüler sunan restoranlara, Strarbucks, Cafe Inn gibi lezzetli kahve ve unlu mamuller sunan kafelere ve Tadında Anadolu gibi lokal lezzetler, çeşitler sunan restoranlara, The Green Port, Efes Beer Point, Qick Asia gibi uluslar arası mutfağa ait çeşitlere kadar zengin yeme-içme mekânlarında vakit geçirmeniz mümkün. Sabiha Gökçen Havaalanı Dış Hatlar Giden Yolcular terminalinde her damak zevki için birbirinden farklı restoran, kafe ve kafe-barlar hizmet sunmaktadır. Lokal lezzetlerin yanı sıra, uluslararası gıda zincirlerine ait kafelerde aradığınız her türlü yiyecek ve içeceğe ulaşabilirsiniz. Kahve Dünyası, Burger King, Efes Pub Gate, Turkish Kitchen, Puro Gusto havaalanında bulunan lezzet noktalarından yalnızca bir kaçıdır. Atatürk ve Sabiha Gökçen Havaalanlarında bulunan Duty Free alanlarında cilt bakımı, parfum, çikolata, alkollü-alkolsüz içecekler, tütün ürünleri, kahve çeşitleri ve dünya çapında ünlü markaların ürünlerinin satışı yapılmaktadır. İstanbul’da bulunan havaalanlarında Dış Hatlar Terminalinde bulunan lounge’larda ücretsiz olarak kablosuz internet hizmeti sunulmaktadır. Terminal içinde bulunan diğer bölümlerde ise internet hizmeti ücretli olarak sunulmaktadır. İstanbul Londra uçuşunuzu gerçekleştirmek için uçuş saatinizden iki saat önde havaalanında bulunmanız ve uçuş saatinizden en geç bir saat önce biniş kartınızı almış olmanız gerekmektedir. Havaalanına hareket etmeden önde Britanya vizesine sahip olduğunuz pasaportunuzu yanınıza aldığınızdan emin olunuz.

Londra Heathrow Havaalanı, dünyanın en büyük havaalanlarından biridir. Muazzam bir hava trafiği olan havaalanında THY’nın İstanbul Londra yolcuları Terminal 2 ‘yi kullanıyorlar. British Airways ise Heathrow’da 5 nolu terminali kullanıyor. Heatrow’dan kent merkezine ulaşmak için Heathrow Expres hızlı treniyle Paddington istasyonuna 15 dakikada ulaşmanız mümkün. Diğer alternatifiniz ise Londra metrosu Piccadily hattını kullanarak kent merkezine ulaşmak.

Diğer büyük havaalanı olan Gatwick’i kullanan THY ve Pegasus Havayolu yolcuları, seyahatlerini havaalanında South Terminal’de sonlandırıyor. Pasaporttan çıktıktan sonra aynı terminalde bulunan Gatwick Express’le 30 dakika içinde Victoria İstasyonunda olabilirsiniz.

Londra Stansted Havaalanını kullanan Pegasus Havayolları, havaalanında mevcut bulunan tek terminali kullanmakta. Bu havaalanından da Stansted Express hızlı treniyle 45 dakika içinde Liverpool Street durağında olabilirsiniz.

Atlas Global Londra’ya yaptığı uçuşları Luton Havaalanına yapmakta. Low cost havayollarının kullandığı Luton havaalanı orta ölçekli bir havaalanıdır. Tek terminalli havaalanından, şehir merkezine National Expres otobüsü ile yaklaşık bir buçuk saat, tren ile Londra St.Pancras istasyonuna 45 dakikada varmanız mümkün

Pratik Bilgiler

Birleşik Krallığın başkenti Londra’ya gitmeden önce vize almanız gerekmekte. Her türlü pasaport için vize uygulayan ülkeye vize almak için Birleşik Krallık tarafından yetkilendirilmiş bir acente kullanılmakta. Konuyla ilgili başvurunuzu seyahat tarihinizden en az on beş gün önce yapmanız tavsiye edilmektedir. İstanbul ve Londra arasında 2 saat fark bulunmamaktadır. İstanbul’da güneş Londra’dan 2 saat önce doğmaktadır. Londra’da ılıman ve nemli okyanus iklimi hâkimdir. Yılın her mevsimi görülen yağışlar Londra’nın adeta bir simgesidir. Kış aylarının çok soğuk geçmediği kentte yağışlar en fazla Eylül-Ocak ayları arasında görülmektedir. Yaz aylarında hava sıcaklıkları ortalamada 22 derece civarındadır. İstanbul ile Londra arasındaki karşılaştırmada Londra’nın İstanbul’dan kira, ulaşım, restoran ve gıda alışverişinde %50-%80 arasında değişen oranla daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kira ve restoran fiyatlarında ki fiyat farkı dikkat çekicidir. Londra’da seyahatinizin sonlandığı havaalanından, kent merkezinde bir noktaya taksiyle ulaşmanız, Heathrow’dan 70 Pound, Gatwick’den 100 Pound Stansted’den 100 Pound tutmaktadır.

İstanbul'dan Londra'ya Londra 6 havaalanı tarafından sunulmaktadır. Bunlar Londra City, Londra Gatwick, Londra Heathrow, Londra Luton, Londra Southend, Londra Stansted havaalanlarıdır. 274 TL geçen ay İstanbul'dan Londra'ya en ucuz dönüş bileti fiyatıydı. İstanbul'dan Londra'ya ortalama uçuş süresi 3 saat 5 dk kadardır İstanbul'dan Londra'ya uçam en popüler havayolu Türk Hava Yolları'dır. İstanbul'dan Londra'ya 2.507 km'dir. İstanbul'dan Londra'ya haftada 111 uçuş bulunmaktadır. İstanbul'dan Londra'ya direkt uçan 4 havayolu vardır. İstanbul Londra Arasında Uçan Havayolu Şirketleri İstanbul- Londra arasında direkt ve aktarmalı seferlerle birçok hava yolu şirketi servis vermektedir. Bu destinasyonda direkt olarak uçan havayolları; British Airways, Pegasus Havayolları, Atlas Global ve…

İstanbul Londra Uçak Bileti

Fiyat/Fayda Dengesi
Uçuş Sayısı
Çalışanlar
Rahatlık
Havaalanına Ulaşım

Araştırma Puanı

Kalkış ve varış şehrine uçan yolcuların verdikleri puanların ortalaması. Sizde puan vererek bu araştırmaya destek verebilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: 4.4 ( 1 Oy)

Yazar: admin

AYRICA İNCELEYİNİZ

İstanbul Amsterdam Uçak Bileti

İstanbul’dan Amsterdam’a İstanbul’dan Amsterdam’a 2.230 km’dir. İstanbul’dan Amsterdam’a ortalama uçuş süresi 2 saat 35 dk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Hakları Görsel ve Yazılar Teklif hakkı vardır. Ucakbiletinial.com