Ana Sayfa / Uçak Bileti / Kars / Kars Uçak Bileti

Kars Uçak Bileti

Şirin mi şirin Anadolu şehir Kars. Rus işgalinden dolayısıyla mimari açıdan çok etkilenmiştir. Ucuz Uçak Bileti fiyatlarıyla tarih kokan bu şehirde kısa bir tatil yapmaya ne dersiniz?

Karsa en uygun bileti Pazar günü alabilirsiniz. Günün 92 saatlerinde 54TL‘den başlayan fiyatlarla Karsa uçak bileti bulabilirsiniz. Karsa en çok izmir'den uçuş yapılmaktadır.Karsa uçuş yapan en popüler havayolu firması 11.11.2017 .

Kars yöresinin mutfağı; un, baklagiller ve hayvansal ürünlere dayanmaktadır. Sadece aklımıza bal ve kaşar peyniri gelmesin. O kadar güzel, o kadar leziz yemekleri var ki. Börekleri, çorbaları, tatlıları hepsini ayrı bir yer. Ben tatlıyla başlangıç yapmak istiyorum; Umaç HelvasıKars’da Gezilecek Yerler

Şirin mi şirin Anadolu şehir Kars. Rus işgalinden dolayısıyla mimari açıdan çok etkilenmiştir. Ucuz Uçak Bileti fiyatlarıyla tarih kokan bu şehirde kısa bir tatil yapmaya ne dersiniz? Pek çok görülecek gezilecek tarihi ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin merkezinde yer alan Kars müzesi bölgeyi en iyi şekilde sizlere anlatıyor ve ışık tutuyor. Geniş caddeleri ve tarihi mekânlarıyla sizleri kucaklayan şehir Kars’ı ziyaret etmek sizi asla pişman etmeyecektir. Harabeler, Kaleler ve tarihi yapılarıyla binlerce yıllık tarihi bizlere sunan Kars’a uygun Uçak Bileti fiyatlarıyla gezip görmek mümkün.

Kars’da Kesinlikle Görülmesi Gereken yerler

Kars Deftedarlığı

Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Kars Defterdarlığını görmenizi tavsiye ederiz. Rusya yönetiminde kaldığı zamanda yapılan bu mimariyi görmeden geçmeyin.

Kars Kalesi

Kars Kalesi şehrin hemen yanında bir tepenin üzerine kurulmuştur. Surlarını görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Bu zamana kadar iyi korunmuş. Kaleye çıkanlar Kars’ın şahane manzarasıyla karşılaşıyor.

Sarıkamış

Kış aylarında Kars’ta iseniz mutlaka gitmeniz gereken yer Sarıkamış Kayak merkezi olacaktır. Kış sporlarına ilginiz varsa tam yerindesiniz. Sarıçam ormanlarının arasında sadece Alplerde bulunan kristal kar ile karşılaşmanız mümkündür.

Kuyucuk Kuş Cenneti

182 kuş türüne ev sahipliği eden Kuyucuk kuş cennetine uğramanızı tavsiye ederiz.

Küçük ama değerli bir müze olan Kars müzesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Ani Katedrali

Tarih meraklılarının ilgisini çekeceğini düşündüğümüz Ani Katedrali ihmal edilmiş ama muazzam güzellikte bir eserdir. Görülmeye değer yerlerin başında geliyor.

Ani Harabeleri

Ani harabeleri 3 milletin uygarlığına tanıklık etmiş tarih kokan ören yeridir. Ortaçağda bir diğer adı “Binbir kiliseli şehir” diye bilinen Ani, Ermeniler için kutsal sayılır.

Beylerbeyi Sarayı

1579 yılında Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan Beylerbeyi Sarayı hala günümüzde ayakta durmaktadır. Kars’a gelip ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

Kars’da Bunları Kesinlikle Tatmalısınız!

Kars yöresinin mutfağı; un, baklagiller ve hayvansal ürünlere dayanmaktadır. Sadece aklımıza bal ve kaşar peyniri gelmesin. O kadar güzel, o kadar leziz yemekleri var ki. Börekleri, çorbaları, tatlıları hepsini ayrı bir yer. Ben tatlıyla başlangıç yapmak istiyorum;

Umaç Helvası

Umaç Helvası. Diğer helvalardan onu ayıran özellik kavurma işlemi yerine hamur gibi yoğuruluyor. Emin olun ki kokusu bile sizi doyurabilir.

Hörre Çorbası

Kars yöresinin en bilinen çorbası Hörre’yi mutlaka tatmanız gerekir. Bu arada diğer adıyla un çorbası.

Kete

Daha önce kete yemişsinizdir ama Kars ketesinin tadına baktıktan sonra diğer yediğiniz keteleri unutacaksınız emin olun.

Kars Böreği

Kars mutfağı say say bitmiyor. İncecik açılan hamurların sıcak suda haşlanıp yoğurt ile birleşmesiyle apayrı bir lezzet oluşuyor. Evet, bunun adı Hangel. Üstüne eklenen soğanlı harcı ile tadına doyamayacaksınız.

Kars Katmeri

Çay saatinin olmazsa olmazı Kars katmerinden de bahsetmeden geçemeyeceğim. 5 kat ince ince açılmış yufkalardan oluşuyor. Kars mutfağı inanılmaz bir lezzet sunuyor bizlere. Uygun Uçak Bileti fiyatlarıyla tüm bu lezzetleri tatmak insanın damak tadına bir şölen sunuyor.

Kars Havalimanından Şehre Ulaşım

Havalimanında 10 adet ticari taksi bulunmaktadır. Ayrıca Kars Belediyesinin karşılıklı toplu taşımacılığı yapılmaktadır.

Kars Hakkında

Kars Hakkında

Kars Şehir Rehberi
 • Rehber / Genel Bilgiler
 • Ulaşım
 • Önemli Gezilecek Yerler
 • Festival / Fuar
 • Önemli Günler / Tatiller
 • İklim / Ne Zaman Gidilir?
 • Nerede Kalınır ?
 • Ne Yapılır?
 • Gece Hayatı / Eğlence?
 • Önemli Bilgiler?
 • Alışveriş / Ne Alınır?
 • Ulaşım
 • Önemli Gezilecek Yerler
 • Önerilen Kalma Yerleri?
Şirin mi şirin Anadolu şehir Kars. Rus işgalinden dolayısıyla mimari açıdan çok etkilenmiştir. Ucuz Uçak Bileti fiyatlarıyla tarih kokan bu şehirde kısa bir tatil yapmaya ne dersiniz? Karsa en uygun bileti günü alabilirsiniz. Günün saatlerinde TL'den başlayan fiyatlarla Karsa uçak bileti bulabilirsiniz. Karsa en çok uçuş yapılmaktadır.Karsa uçuş yapan en popüler havayolu firması . Kars yöresinin mutfağı; un, baklagiller ve hayvansal ürünlere dayanmaktadır. Sadece aklımıza bal ve kaşar peyniri gelmesin. O kadar güzel, o kadar leziz yemekleri var ki. Börekleri, çorbaları, tatlıları hepsini ayrı bir yer. Ben tatlıyla başlangıç yapmak istiyorum; Umaç Helvası Kars'da Gezilecek Yerler Şirin mi şirin Anadolu…

Kars Uçak Bileti Hakkında Genel Görüşler

Fiyat/Fayda Dengesi - 75%
Uçuş Sayısı - 63%
Çalışanlar - 79%
Rahatlık - 73%
Havaalanına Ulaşım - 75%

73%

İyi

Kars şehrine; sitemizden Kars Uçak Bileti alarak uçuş gerçekleştiren misafirlerimiz de yaptığımız anket sonucu çıkan puandır. Bu değerlendirmeler misafirlerimizin kendi görüşleri olup, Kars Uçak Bileti aldıkları dönemde yaşadıkları deneyimleri yansıtır.

Kullanıcı Oyu: Be the first one !

Yazar: admin

AYRICA İNCELEYİNİZ

Antakya İstanbul Uçak Bileti

Antakya İstanbul’a 98 TL geçen ay Antakya İstanbul’a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı. Antakya İstanbul’a ortalama …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Hakları Görsel ve Yazılar Teklif hakkı vardır. Ucakbiletinial.com