Ana Sayfa / Uçak Bileti / Malatya İstanbul Uçak Bileti

Malatya İstanbul Uçak Bileti

Malatya’dan İstanbul’a

  • 101 TL geçen ay Malatya’dan İstanbul’a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı.
  • İstanbul 2 havaalanı tarafından sunulmaktadır. Bunlar İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen havaalanlarıdır.
  • Malatya’dan İstanbul’a haftada 44 uçuş bulunmaktadır.
  • Malatya’dan İstanbul’a ortalama uçuş süresi 1 saat 35 dk kadardır
  • Malatya’dan İstanbul’a 821 km’dir.
  • Malatya’dan İstanbul’a uçan en popüler havayolu Türk Hava Yolları’dır.
  • Malatya’dan İstanbul’a direkt uçan 3 havayolu vardır.

MALATYA’DAN İSTANBUL’A UÇAN HAVAYOLLARI

Malatya Havalimanı’ndan İstanbul’a dört farklı havayolu direkt uçmaktadır: Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları, Onur Air ve Anadolu Jet.

Türk Hava Yolları’nın Malatya’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’na haftanın 7 günü, 1 frekans sabah 1 frekans da gece olmak üzere 2 frekans uçuş yapmaktadır.

Pegasus Havayolları, Malatya’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri 1 frekans; Salı, Cuma ve Pazar günleri 2 frekans uçmaktadır.

Onur Air, Malatya’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’na, Anadolu Jet ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na her gün 1 frekans uçuş icra etmektedir.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Malatya şehir merkezine 34 km uzaklıkta yer alan Malatya Havalimanı’na ulaşım için en pratik yollardan birisi Havaş servis otobüslerini kullanmaktır. Otobüsler, Sivas Caddesi’nde bulunan Havaş ofisinden kalkmaktadır ve çevre yolu ile Maşti (otogar) güzergahını izleyerek tahmini 45 dakikada havalimanına ulaşmaktadır. Toplu taşıma hizmetinin bulunmadığı havalimanına taksi ile ulaşım ücreti ise 50-60 TL civarında arasında tutmaktadır.

Malatya Havalimanı’ndan İstanbul’a uçuşların düzenlendiği İç Hatlar Terminal’inde yeme içme alanları bulunmamaktadır. Ancak terminalin dışında, havalimanı alanı içerisinde bir kafeterya yar almaktadır.

İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul’un Avrupa yakasında, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ise Anadolu yakasında konumlanmıştır.

Atatürk Havalimanı’ndan kentin en merkezi yerlerinden olan Taksim’e ve Yenikapı İDO İskelesi’ne Havataş servis otobüsleriyle kolay ve rahatça ulaşılmaktadır. Ayrıca metro ile Yenikapı’ya, oradan da Yenikapı-Hacıosman metro hattı ile Taksim, Mecidiyeköy, Levent gibi kentin merkezi noktalarına gidilebilmektedir. Havalimanında ayrıca 7 gün 24 saat taksiler hizmet vermektedir.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ise Yenisahra, Kadıköy ve Taksim’e Havataş otobüsleri bulunmaktadır. Havalimanından ayrıca 4. Levent, Kadıköy ve Bostancı gibi noktalara ekspres hizmet veren belediye otobüsleriyle ulaşmak mümkündür. Tıpkı Atatürk Havalimanı’nda olduğu gibi Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da günün her saati taksi hizmeti bulunmaktadır.

PRATİK BİLGİLER

Malatya Havalimanı küçük ve sakin bir havalimanı olsa da, İstanbul’a uçacak yolcuların, sefer saatinden en az bir saat önce havalimanına gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Tüm iç hat uçuşlarında olduğu gibi Malatya’dan İstanbul’a uçarken de ehliyet veya nüfus cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini ta da evlilik cüzdanı veya pasaport gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.

İSTANBUL’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

İstanbul’da yaşam maliyeti, gerek yeme içme, gerek temel gıda malzemeleri, gerekse ulaşımda Malatya’ya göre daha yüksektir. İstanbul, Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin geçiş noktasında bulunduğundan dolayı ılıman bir iklime sahiptir ve yaz aylarında Malatya’ya göre 3-4 C° daha serin, kış aylarında ise 3-4 C° daha sıcaktır. Ancak Malatya’nın aksine İstanbul nemli bir havaya sahiptir. Dolayısıyla İstanbul’da hava sıcaklıkları yazları olduğundan daha sıcak, kışları ise daha serin hissedilebilmektedir.

Malatya'dan İstanbul'a 101 TL geçen ay Malatya'dan İstanbul'a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı. İstanbul 2 havaalanı tarafından sunulmaktadır. Bunlar İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen havaalanlarıdır. Malatya'dan İstanbul'a haftada 44 uçuş bulunmaktadır. Malatya'dan İstanbul'a ortalama uçuş süresi 1 saat 35 dk kadardır Malatya'dan İstanbul'a 821 km'dir. Malatya'dan İstanbul'a uçan en popüler havayolu Türk Hava Yolları'dır. Malatya'dan İstanbul'a direkt uçan 3 havayolu vardır. MALATYA’DAN İSTANBUL’A UÇAN HAVAYOLLARI Malatya Havalimanı’ndan İstanbul’a dört farklı havayolu direkt uçmaktadır: Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları, Onur Air ve Anadolu Jet. Türk Hava Yolları’nın Malatya’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’na haftanın 7 günü, 1 frekans sabah 1 frekans da gece…

Malatya İstanbul Uçak Bileti

Fiyat/Fayda Dengesi
Uçuş Sayısı
Çalışanlar
Rahatlık
Havaalanına Ulaşım

Araştırma Puanı

Kalkış ve varış şehrine uçan yolcuların verdikleri puanların ortalaması. Sizde puan vererek bu araştırmaya destek verebilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: Be the first one !

Yazar: admin

AYRICA İNCELEYİNİZ

Dalaman İstanbul Uçak Bileti

Dalaman’dan İstanbul’a 70 TL geçen ay Dalaman’dan İstanbul’a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı. Dalaman’dan İstanbul’a …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Hakları Görsel ve Yazılar Teklif hakkı vardır. Ucakbiletinial.com