Ana Sayfa / Uçak Bileti / Malatya / Malatya Uçak Bileti

Malatya Uçak Bileti
Doğu Anadolu Bölgesinde doğal ve tarihi güzellikleriyle yer almakta olan Malatya’yı uygun Uçak Bileti fiyatlarıyla ziyaret etmeniz mümkün.

Malatyaya en uygun bileti Carsamba günü alabilirsiniz. Günün 88 saatlerinde 50TL‘den başlayan fiyatlarla Malatya uçak bileti bulabilirsiniz.Malatyaya en çok Ankara'dan uçuş yapılmaktadır.Malatyaya uçuş yapan en popüler havayolu firması 11.11.2017 .

 

Malatya uçak bileti en ucuz nasıl bulurum?

En uygun malatya uçak biletini tek bir havayolu yerine sitemizden tüm havayolu firmalarının uçak biletlerini görüntüleyin. Tek sayfada tüm malatya uçak bileti fiyatlarını görün ve en ucuz olan bileti kredi kartınıza peşin fiyatına 6 taksit ile satın alın

Malatya’da Gezilecek Yerler

Doğu Anadolu Bölgesinde doğal ve tarihi güzellikleriyle yer almakta olan Malatya’yı uygun Uçak Bileti fiyatlarıyla ziyaret etmeniz mümkün. Nemrut dağının misafirlerinin yolunun düştüğü Malatya’da gezip görülecek birçok doğal ve tarihi güzellik mevcut. Tarihi Hititlere dayanan köklü bir tarihe sahip olan Malatya tüm güzelliğiyle karşınızda. Camiler, kaleler, müzeler, doğal güzellikleriyle farklı bir gezi tecrübesine sahip olacaksınız. Birçok turist gibi öncelikle tarihi camileri gezmenizi öneririz. Birbirinden ihtişamlı üç kalesi bulunan Malatya hakkında tarihi bilgiler edinmeniz gerekir. Şehir merkezinde bulunan iki müzeyi ziyaret etmeden geçmeyin. Bölgenin binlerce yıllık geçmişine ışık tutan bu müzelerde ilginç arkeolojik bulguları görebilirisiniz. Levent Vadisini ve Gürpınar Şelalesini görmeden Malatya’dan ayrılmanızı tavsiye etmiyoruz. Uygun Uçak Bileti fiyatlarıyla binlerce yıllık tarihiyle Malatya’yı gezebilirsiniz.

Malatya Uçak Bileti

Malatya’da Kesinlikle Görülmesi Gereken yerler

Camiler; Tarihi Yusuf Ziya Paşa Camii, Battalgazi Ulu Camii, Yeni Camii ve Melik Sunullah Camii’ni görmenizi tavsiye ederiz.
Kaleler; Keyifli bir gezi olacağını düşündüğümüzden ve bizi Malatya tarihi hakkında bilgi sahibi edecek Arapgir Kalesi, Malatya Kalesi ve Doğanşehir Kalesini mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.
Şehrin merkezinde bulunan Beşkonaklar Etnografya Müzesini ve Malatya Müzesi, Malatya geziniz sırasında uğrayacağınız yerlerden ikisi. Malatya’nın kültürünü yansıtan bulguları inceleyebilirsiniz.
Türkiye’nin en çok turist çeken yerlerinden biridir Nemrut Dağı. Dünya miras listesine yer almaktadır. Heykelleri ile muhteşem bir güzelliğe sahiptir. Nemrut Dağına giden yok zamanla yapıldığı için aracınızla rahatlıkla çıkabilirsiniz.
Aslantepe Höyüğü; Türkiye’nin en büyük höyüklerindendir. Malatya’da bir tatil planı düzenlediyseniz ve mutlaka Aslantepe Höyüğü bu tatil planınız içerisinde ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri olmalıdır.

Malatya’da Bunları Kesinlikle Tatmalısınız!

Her şeyi ayrı güzel olan Malatya’nın her yemeği de ayrı güzelliktedir. Bulgur ile yapılan köftesi dünyada eşi benzeri olmayan bir lezzet sunuyor bizlere. Et ve sebze yemekleri ile de meşhurdur Malatya. Coğrafi özelliklerinden kaynaklı birçok lezzeti bünyesinde barındırıyor. Benim aklıma Malatya gelince mercimek çorbası gelir. Birden fazla yöresel çorbası bulunan Malatya’nın mercimek çorbası bir başka. Köfte olarak en zengin mutfak Malatya mutfağı olabilir. Yüzlerce çeşit köftesi bulunan tek şehir sanırım. Malatya’nın; İçli köftesini, sıkma köftesini, kiraz yaprağı köftesini, etli çiğ köftesini, mercimekli köftesini, lahana köftesini, bulama köftesini, pat köftesini, elmalı köftesini, kurşun geçmez köftesini, patlıcanlı köftesini mutlaka deneyimlemenizi öneririz. Malatya mutfağının lezzetti çeşitlilik. Ama et yemekleri bu lezzetlerin başını çekmekte. Benim tavsiyem nane soslu yoğurt çorbası inanılmaz bir lezzet. Mutlaka uygun Uçak Bileti fiyatlarını değerlendirin ve Malatya’yı ziyaret edin. İlginç gelecek belki ama kayısı kebabı bulunmakta. Yanında kayısılı bademli pilav yiyebilirsiniz. Vallahi ne demeli Malatya lezzetleri say say bitmiyor.

Malatya Havalimanından Şehre Ulaşım

Şehir merkezine ulaşım HAVAŞ ile yapılmaktadır. Şehir merkezine otobüs kalkış saatlerini önceden bilmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Malatya Hakkında

Malatya Hakkında

Malatya Şehir Rehberi
 • Rehber / Genel Bilgiler
 • Ulaşım
 • Önemli Gezilecek Yerler
 • Festival / Fuar
 • Önemli Günler / Tatiller
 • İklim / Ne Zaman Gidilir?
 • Nerede Kalınır ?
 • Ne Yapılır?
 • Gece Hayatı / Eğlence?
 • Önemli Bilgiler?
 • Alışveriş / Ne Alınır?
 • Ulaşım
 • Önemli Gezilecek Yerler
 • Önerilen Kalma Yerleri?
Doğu Anadolu Bölgesinde doğal ve tarihi güzellikleriyle yer almakta olan Malatya’yı uygun Uçak Bileti fiyatlarıyla ziyaret etmeniz mümkün. Malatyaya en uygun bileti günü alabilirsiniz. Günün saatlerinde TL'den başlayan fiyatlarla Malatya uçak bileti bulabilirsiniz.Malatyaya en çok uçuş yapılmaktadır.Malatyaya uçuş yapan en popüler havayolu firması .   Malatya uçak bileti en ucuz nasıl bulurum? En uygun malatya uçak biletini tek bir havayolu yerine sitemizden tüm havayolu firmalarının uçak biletlerini görüntüleyin. Tek sayfada tüm malatya uçak bileti fiyatlarını görün ve en ucuz olan bileti kredi kartınıza peşin fiyatına 6 taksit ile satın alın Malatya'da Gezilecek Yerler Doğu Anadolu Bölgesinde doğal ve tarihi güzellikleriyle…

Malatya Uçak Bileti Hakkında Genel Görüşler

Fiyat/Fayda Dengesi
Uçuş Sayısı
Çalışanlar
Rahatlık
Havaalanına Ulaşım

İyi

Malatya şehrine; sitemizden Malatya Uçak Bileti alarak uçuş gerçekleştiren misafirlerimiz de yaptığımız anket sonucu çıkan puandır. Bu değerlendirmeler misafirlerimizin kendi görüşleri olup, Malatya Uçak Bileti aldıkları dönemde yaşadıkları deneyimleri yansıtır.

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Oy)

Yazar: admin

AYRICA İNCELEYİNİZ

Dalaman İstanbul Uçak Bileti

Dalaman’dan İstanbul’a 70 TL geçen ay Dalaman’dan İstanbul’a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı. Dalaman’dan İstanbul’a …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Hakları Görsel ve Yazılar Teklif hakkı vardır. Ucakbiletinial.com