Ana Sayfa / İstanbul Uçak Bileti / Van İstanbul Uçak Bileti

Van İstanbul Uçak Bileti

Ucuz İstanbul Uçak Biletleri
  • 123 TL geçen ay Van’dan İstanbul’a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı.
  • Van’dan İstanbul’a haftada 45 uçuş bulunmaktadır.
  • İstanbul 2 havaalanı tarafından sunulmaktadır. Bunlar İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen havaalanlarıdır.
  • Van’dan İstanbul’a direkt uçan 2 havayolu vardır.
  • Van’dan İstanbul’a 1.251 km’dir.
  • Van’dan İstanbul’a uçan en popüler havayolu Türk Hava Yolları’dır.
  • Van’dan İstanbul’a ortalama uçuş süresi 2 saat 10 dk kadardır

 Van Uçak Bileti

Van’dan İstanbul’a Uçuşlar

Aşağıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Haziran 2015 tarihinde doğrudur.

Van İstanbul Arasında Uçan Havayolu Şirketleri

Van İstanbul arasında üç havayolu şirketi hizmet vermektedir. Bu şirketler; Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Hava Yolları’dır. Belirtilen havayolu şirketlerinin tamamının İstanbul’un iki havaalanına Avrupa yakasında bulunan Atatürk Havaalanı ve Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havaalanına her gün direkt uçuşu bulunmaktadır. İstanbul yönüne; Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havaalanına, Anadolu Jet ve Pegasus Havayolları, Sabiha Gökçen Havaalanına direkt uçuş yapmaktadır. Ayrıca, Van İstanbul arasında Türk Hava Yollarının, Ankara, aktarmalı seferleri de mevcuttur. Havayolu şirketlerinin yaz ve kış aylarında tarifeleri değişiklik gösterebilir.

Terminal Bilgileri

Van Ferit Melen Havaalanında, gelen ve giden yolcular için aynı terminal kullanılmaktadır. Havaalanında bir hediyelik eşya satış mağazası, bir banka ATM’si, üç araba kiralama ofisi ve bir kafeterya hizmet vermektedir.

Atatürk Havaalanı’nda gelen ve giden yolcular için iki ayrı terminal bulunmaktadır. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları havaalanında İç Hatlar Gelen Yolcular terminalini kullanmaktadır. Sabiha Gökçen Havaalanında gelen ve giden yolcular olmak üzere iki ayrı terminal bulunmaktadır. Gelen Yolcular Terminalini Anadolu Jet ve Pegasus Havayolları ortak olarak kullanmaktadır. İki havaalanında da yeterli sayıda shuttle hizmeti bulunmaktadır. İstanbul Atatürk Havaalanı Gelen Yolcular terminalinde bulunan Simit Sarayı tatlı, hamur işi, tost, sandviç çeşitleri, dondurma, sıcak ve soğuk içecekler sunmaktadır. Sabiha Gökçen Havaalanı Gelan Yolcular terminalinde her damak zevki için birbirinden farklı restoran, kafe ve kafe-barlar hizmet sunmaktadır. Kahve Dünyası, Karafırın, Simit Sarayı, Burger King, Secco havaalanında bulunan lezzet noktalarından yalnızca bir kaçıdır. Atatürk ve Sabiha Gökçen Havaalanlarında bulunan çeşitli mağazalarda, parfum, çikolata, alkollü-alkolsüz içecekler, tütün ürünleri, kahve çeşitleri ve dünya çapında ünlü markaların ürünlerinin satışı yapılmaktadır. İstanbul’da bulunan havaalanlarında İç Hatlar Terminalinde bulunan lounge’larda ücretsiz olarak kablosuz internet hizmeti sunulmaktadır. Terminal içinde bulunan diğer bölümlerde ise internet hizmeti ücretli olarak sunulmaktadır.

Van- İstanbul uçuşunuzu gerçekleştirmek için, üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gibi resimli, resmi kimliklerden birinin yanınızda olması gerekmektedir. Van- İstanbul uçuşunuzu gerçekleştirmek için en az bir saat öncesinden havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapmak isterseniz, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in işleminizi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirebilirsiniz. Uçuş saatinizden en az 45 dakika önce biniş kartınızı alarak, yolcu bekleme salonunda hazır bulunmanız gerekmektedir.

Pratik Bilgiler

 

Van- İstanbul arasında saat farkı bulunmamaktadır. Ilıman iklimin hüküm sürdüğü İstanbul’da yaz ayları sıcak ve nemli kış ayları ise soğuk geçmektedir. Van- İstanbul’la karşılaştırıldığında her anlamda çok daha ucuz bir şehirdir. Van’dan İstanbul’a seyahat eden yolcular, kenti her ödeme kaleminde Van’dan çok pahalı bulacaktır. İstanbul’da bir öğün için lezzetli bir menüye ödeyeceğiniz rakam, semtlere göre değişiklik gösterse de 20-50 arasında değişebilir. Atatürk Havaalanından, İstanbul’un üç merkezi noktası Taksim’e 50 TL, Kadıköy’e 79 TL, Bakırköy’e’ 15 TL taksi ücreti ödemeniz gerekecektir. Sabiha Gökçen Havaalanından Taksim 93 TL Kadıköy 66 TL ve Bakırköy’e 134 TL taksi ücreti ödemeniz gerekecektir.

123 TL geçen ay Van'dan İstanbul'a en ucuz dönüş bileti fiyatıydı. Van'dan İstanbul'a haftada 45 uçuş bulunmaktadır. İstanbul 2 havaalanı tarafından sunulmaktadır. Bunlar İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen havaalanlarıdır. Van'dan İstanbul'a direkt uçan 2 havayolu vardır. Van'dan İstanbul'a 1.251 km'dir. Van'dan İstanbul'a uçan en popüler havayolu Türk Hava Yolları'dır. Van'dan İstanbul'a ortalama uçuş süresi 2 saat 10 dk kadardır   Van’dan İstanbul’a Uçuşlar Aşağıdaki bilgiler, bu içeriğin yazıldığı tarih olan Haziran 2015 tarihinde doğrudur. Van İstanbul Arasında Uçan Havayolu Şirketleri Van İstanbul arasında üç havayolu şirketi hizmet vermektedir. Bu şirketler; Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Hava Yolları’dır.…

Van İstanbul Uçak Bileti

Fiyat/Fayda Dengesi
Uçuş Sayısı
Çalışanlar
Rahatlık
Havaalanına Ulaşım

Araştırma Puanı

Kalkış ve varış şehrine uçan yolcuların verdikleri puanların ortalaması. Sizde puan vererek bu araştırmaya destek verebilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: Be the first one !

Yazar: admin

AYRICA İNCELEYİNİZ

İstanbul Londra Uçak Bileti

İstanbul’dan Londra’ya Londra 6 havaalanı tarafından sunulmaktadır. Bunlar Londra City, Londra Gatwick, Londra Heathrow, Londra …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Hakları Görsel ve Yazılar Teklif hakkı vardır. Ucakbiletinial.com